Webové sídlo obce Závod!|sobota, 27 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » Nový časový plán prevádzky zberného dvora v obci od 1.7.2023.

Nový časový plán prevádzky zberného dvora v obci od 1.7.2023.

Obec Závod ako správca Zberného dvora odpadov oznamuje verejnosti dôležitú novinku týkajúcu sa prevádzky Zberného dvora v obci. Od 1.7.2023 sme zaviedli nový časový plán pre Zberný dvor odpadov, zeleného BIOodpadu a ukladanie ELEKTRO odpadu (za OÚ).

ZBERNÝ DVOR ODPADOV

Skládka BIOodpadu bude prístupná už len počas prevádzkových hodín Zberného dvora.
 Prístup k nej je len cez hlavnú bránu.

Mimo prevádzkových hodín prístup k zelenému BIOodpadu nie je.
Počas letného obdobia od 1. marca do 31. októbra bude zberný dvor a skládka zeleného BIOodpadu otvorená podľa nasledovného harmonogramu:Chceme tiež upozorniť obyvateľov,
že počas otváracích hodín
bude každý deň prestávka od 12:00 do 13:00.

Rovnako by sme vás radi informovali, že aj zimný režim prevádzky zberného dvora a skládky zeleného BIOodpadu má upravený harmonogram, ktorý platí v zimnom období od 1. novembra do 28. februára.

Streda, Piatok, Sobota prestávka od 12:00 do 13:00
ELEKTRO-ODPAD

Od 1.7.2023 dochádza k zmenám v čase, kedy je možné odovzdať elektronický odpad na dvor za Obecným úradom:

- Počas pracovnej doby cez týždeň (okrem sviatkov)
 je možné uložiť elektronický odpad v čase
 od 8:00 do 16:00
- v piatok je možné uložiť elektronický odpad
až do 18:00, pričom platí letný režim.

V zimnom období sa brána uzatvára o 16:00.
- v sobotu je možné uložiť elektronický odpad
od 9:00 do 18:00 v letnom režime.

V zimnom období sa brána uzatvára o 16:00.
Dôležité upozornenie:

Brána sa v piatok a v sobotu uzatvára o 18:00/16:00.
Preto vás žiadame, aby ste si naplánovali dostatočný čas na odchod a stihli tak opustiť dvor pred 18:00 /v zime 16:00.

Nový časový plán prevádzky bol navrhnutý s cieľom zlepšiť dostupnosť zberného dvora pre obyvateľov obce. Veríme, že tieto úpravy prinesú výhody a prispejú k lepšiemu a efektívnejšiemu využitiu zberného dvora v obci Závod. Prosíme vás o spoluprácu a dodržiavanie týchto pokynov, aby sme udržiavali poriadok a čistotu v našej obci.

Oblasť dvora za Obecným úradom a Zberného dvora je vybavená kamerovým systémom so záznamom.

• Je zakázané ukladať odpad mimo priestoru Zberného dvora alebo pred bránu. Všetok odpad by mal byť riadne vytriedený a uložený v nádobách alebo označených miestach v rámci dvora.
  • Upozorňujeme, že monitorovanie cez kamerový systém slúži na zabezpečenie bezpečnosti a dodržiavanie pravidiel. Nepovolené ukladanie odpadu mimo určeného miesta môže mať za následok sankcie a opatrenia.