Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 28 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » ZMOS | Systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine

ZMOS | Systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine

Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti Systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. Partnerom Združenia miest a obcí Slovenska v tejto aktivite sú:
Konferencia biskupov Slovenska, Slovenská katolícka charita a Veľvyslanectvo Ukrajiny v Slovenskej republike.

Súčasťou tohto materiálu, ktorý je k dispozícii
⇒ TU ⇐
sú aj konkrétne prílohy a to:
Súpis akútna potreba,
Súpis zdravotnícke vybavenie,
Súpis zdravotnícke vybavenie pomôcky,
Súpis zdravotnícky spotrebný materiál.

Zároveň Vás chceme informovať, že čoskoro bude zriadený transparentný účet na finančnú pomoc tým samosprávam, ktoré sú priamo zainteresované do práce s migrantami a tiež postupne bude aktualizovaný a rozšírený Systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine.
O všetkom bude samozrejme operatívne informovať ZMOS.sk na svojom webe.

Vzhľadom na intenzívnu iniciatívu ohľadom humanitárnej pomoci pre utečencov a Ukrajinu je nevyhnutné aby všetky tieto aktivity boli koordinované. V opačnom prípade budú kontraproduktívne. Ministerstvo vnútra SR koordinuje odvoz humanitárnej pomoci na Ukrajinu.

Pomoc od jednotlivcov, podnikateľských subjektov nahlasujte na nasledujúcu adresu:

Uosppz@minv.sk.
Ponuku na ubytovanie môžete nahlásiť na určené oficiálne kontakty Ministerstva vnútra SR:

tel. číslo: 02/4859 3312

e-mail: pomocpreukrajinu@minv.sk.