Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 28 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » Nové cestovné poriadky liniek Vlak S20 a BUS 275 od 12.12.2021

Nové cestovné poriadky liniek Vlak S20 a BUS 275 od 12.12.2021

Nový cestovný poriadok

Vlak S20  IDS BK S20 Vlak trať110

Z dôvodu plánovanej rozsiahlej výlukovej činnosti na železničnej trati č. 110  (Bratislava – Malacky – Kúty – štátna hranica ČR) dochádza od 12.12.2021 k zásadnej zmene grafikonu vlakov železničnej dopravy na tejto trati. Nakoľko je železničná doprava nosným dopravným systémom v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) a našou prioritou je zachovanie nadväzností medzi regionálnymi vlakmi a regionálnymi autobusmi, dochádza od 12.12.2021 zároveň k významným zmenám v cestovných poriadkoch. Zmeny sa týkajú väčšiny liniek, teda nie len tých, ktoré nadväzujú na vlaky, ale z dôvodu zachovania prestupných väzieb aj medzi autobusovými linkami navzájom a pravidelného prekladu liniek na spoločných úsekoch sa zmeny dotknú aj liniek, ktoré na vlaky nenadväzujú.

Ospravedlňujeme sa, že Vás o zmene informujeme krátko pred začiatkom platnosti nových cestovných poriadkov, avšak informáciu o finálnej podobe grafikonu vlakovej dopravy sme obdržali až 5.11.2021. Cestovné poriadky boli upravené tak, aby boli v čo najväčšej miere podľa možností zachované polohy prvých a posledných spojov, zachovaný interval medzi spojmi a mimoriadny dôraz bol kladený na zachovanie polôh spojov zabezpečujúcich dochádzku žiakov a študentov do škôl a späť domov po skončení vyučovania.

Cestovný poriadok

IDS BK - BUS 275 od 12.12.2021

Nižšie uvádzame konkrétne najvýznamnejšie zmeny týkajúce sa obce Závod:

• Vytvorenie nadväznosti na vlaky v smere do/z Bratislavy na železničnej stanici Veľké Leváre. V tejto súvislosti nebude pri vlakoch, ktoré pokračujú z Malaciek v smere na Veľké Leváre zabezpečené čakanie nadväzných autobusov v stanici Malacky ale v stanici Veľké Leváre.
  • Zrušenie zachádzky na prvom rannom víkendovom spoji do Malaciek cez Malé Leváre – skrátenie cestovného času pre cestujúcich po trase linky 275
  • Zachované dva ranné a dva poobedné priame spoje do/z Bratislavy

Okrem zmeny cestovných poriadkov nastane od 12.12.2021 aj zmena názvov väčšiny zastávok. Pôvodne avizovaný termín zmeny názvov od 15.11.2021 bol posunutý po dohode s ostatnými dopravcami. Zároveň sa posúva aj termín výmeny starých označníkov za nové, ktorá by mala prebehnúť počas budúceho roka.

Ing. Matúš Drozda
Oddelenie dopravného plánovania
mobil: +421 948 799 936
mail: drozda@bid.sk
web: www.bid.sk
Bratislavská integrovaná doprava, a.s.
Jankolova 6, 851 04 Bratislava