Webové sídlo obce Závod!|streda, 29 mája, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » V Nemocnici Malacky začína fungovať očkovacie centrum

V Nemocnici Malacky začína fungovať očkovacie centrum 

V Nemocnici Malacky otvorili vakcinačné miesto, v ktorom budú obyvateľov na Záhorí očkovať proti ochoreniu COVID-19. Zabezpečuje ho zdravotnícky tím Nemocnice Malacky v spolupráci s dobrovoľníkmi, ktorí zareagovali na výzvu nemocnice o pomoc s administratívnymi prácami v centre. 
 
Ľudia žijúci v okolí Malaciek už majú k dispozícii vakcinačné pracovisko, v ktorom sa očkuje proti ochoreniu COVID-19. Nemocnica Malacky bola vybraná ako spádová nemocnica, ktorá bude realizovať očkovanie obyvateľov proti ochoreniu COVID-19 pre Malacky a obce na Záhorí. 
Záujemcovia o očkovanie sa musia zaregistrovať na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR www.korona.gov.sk. Na stránke je súčasne zverejnené, v akom poradí sa očkujú jednotlivé skupiny občanov.
 
Do zoznamu náhradníkov sa bude môcť prihlásiť osoba s vekom najmenej 65 rokov alebo osoba so závažným ochorením, ktoré je špecifikované vo Vestníku MZ SR, čo musí preukázateľne dokázať. Telefonická linka, na ktorú sa môžu náhradníci hlásiť, bude zverejnená o niekoľko dní. 
 
Viac ako polovica personálu Nemocnice Malacky už bola zaočkovaná. Zamestnanci, ktorí COVID prekonali, budú podľa pokynov MZ SR zaočkovaní v ďalšej fáze v zmysle zverejneného vládneho nariadenia.
 
V Nemocnici Malacky sa liečia pacienti s ochorením COVID-19 od decembra minulého roka, kedy došlo k reprofilizácii geriatrického oddelenia. Oddelenie je maximálne vyťažené. Pacienti s COVID-19 vyžadujúci nepretržitú 24-hodinú starostlivosť prichádzajú do Nemocnice Malacky z Univerzitnej nemocnice Bratislava. Len pred niekoľkými dňami sa zdravotníckemu tímu v Nemocnici Malacky podarilo úspešne odpojiť od umelej pľúcnej ventilácie pacienta, ktorý bol na nej pripojený takmer mesiac.    
 
Nemocnica Malacky taktiež spustila telefonickú linku, ktorá bude slúžiť záujemcom o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 z radov náhradníkov. Objednať sa je možné len telefonicky do ambulancie očkovacieho tímu na čísle 034 2829936. Linka bude v prevádzke počas pracovných dní od 07.00 h do 15.00 h.  Prosíme verejnosť, aby nezanechávala odkazy z dôvodu pracovnej vyťaženosti zdravotníkov.
 
„Verím, že aj Nemocnica Malacky svojím očkovacím miestom napomôže plynulejšej vakcinácii obyvateľstva na Slovensku. Z našej strany urobíme maximum, aby šlo očkovanie hladko a plynulo,“ poznamenal riaditeľ Nemocnice Malacky Peter Kalenčík. 
 
Zdroj: Nemocničná, a. s.