Webové sídlo obce Závod!|streda, 24 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » Otvárame školu aj úrad, vraciame život do normálu – aspoň sčasti…

Otvárame školu aj úrad, vraciame život do normálu – aspoň sčasti…

Od pondelka 1.6.2020 sa opäť otvorili brány našej ZŠ s MŠ. Vedenie školy pripravilo pre žiakov a celý personál také podmienky, aby zdravie nikoho nebolo ohrozené.
Vidieť ako škola ožila bol mimoriadny zážitok. Takmer pripomínal 2.september. Do školy opätovne nastúpilo 120 žiakov a do materskej škôlky 38 detí. Na chvíľu si tak môžu od svojich ratolestí oddýchnuť rodičia a učitelia sa vrátili do svojho pracovného prostredia.

Život do starých koľají sa dostal aj na obecnom úrade, ktorý je od tohto dňa otvorený podľa pôvodných otváracích hodín.
Smutne sa píše oznam o tom, že obec musela kvôli veľkému výpadku podielových daní pristúpiť k šetreniu a pozastavila do odvolania fungovanie autobusovej linky na železničnú stanicu, taktiež pozastavila čerpanie všetkých dotácií a napokon zrušila aj všetky kultúrne akcie v tomto roku.

Potešiť nás ale môže, že od stredy 3.6.2020 opäť môže zahájiť svoju činnosť ŠK Závod. Čoskoro obnoví premietanie aj kino Máj.

Členské organizácie na stretávanie sa v Klube v Kultúrnom dome musia ešte počkať na uvoľnenie opatrení.

Chceme opäť naštartovať naše Slovensko a tak sa snažíme podporiť aktivity od toho najzákladnejšieho stupňa.