Webové sídlo obce Závod!|pondelok, 27 mája, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » EKO | Európsky týždeň recyklácie batérií

EKO | Európsky týždeň recyklácie batérií 

Organizácia zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK, člen Európskeho združenia EUCOBAT, si Vás dovoľuje pozvať na Európsky týždeň recyklácie batérií v Bratislave.

10. 9. 2019 v Avion Shopping Park Bratislava
12. 9. 2019 v Bory Mall

vás radi privítame v stánku ECOcheese, kde sa budete môcť zapojiť do súťaží a hier zameraných na triedenie a recykláciu odpadu, najmä batérií.

Deti čakajú súťaže a dospelí návštevníci budú môcť využiť priestor na otázky a porozprávať sa s odborníkmi o dôležitosti triedenia a recyklácie odpadu.

Na každého čaká odmena v podobe rôznych reklamných predmetov a drobností.

Európska asociácia organizácií zodpovednosti výrobcov pre batérie a akumulátory Eucobat vyhlásila druhý septembrový týždeň za Európsky týždeň recyklácie batérií symbolicky, pretože 9. septembra 1737 sa narodil slávny taliansky lekár a fyzik Luigi Galvani, ktorý sa preslávil pokusmi s tzv. živočíšnou elektrinou. Jeho bádateľská činnosť priviedla jeho súčasníka a oponenta Allesandra Voltu k zostrojeniu prvého galvanického článku, ktorého princíp sa stal základným konštrukčným prvkom všetkých elektrických batérií a akumulátorov.

Cieľom vyhlásenia Európskeho týždňa recyklácie batérií je zvýšiť povedomie európskej verejnosti o potrebe triediť a recyklovať použité batérie.

Partnerom projektu ECOcheese je:


Elektroodpad a použité batérie treba triediť !

Triedením elektroodpadu a použitých batérií šetríme prírodne zdroje a chránime životné prostredie.

RECYKLUJTE S NAMI!
Elektroodpad a použité batérie obsahujú látky, ktoré pri nesprávnej manipulácií môžu spôsobiť znečistenie životného prostredia, preto nepatria na skládku, ale do triedeného zberu!

ASEKOL SK pre Vás rozmiestnil 4 320 ZBERNÝCH NÁDOB určených na triedenie elektroodpadu a použitých batérií A STÁLE PRIBÚDAJÚ ĎALŠIE!

ASEKOL SK zabezpečí recykláciu a zhodnotenie vyzbieraného elektroodpadu a použitých batérií.