Webové sídlo obce Závod!|piatok, 29 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » INFORMÁCIA | Núdzový stav na vodárni.

INFORMÁCIA | Núdzový stav na vodárni.

Je dôležité, aby každý občan napojení na obecný vodovod vedel nasledovne :
  • zásobník vody, ktorým disponujeme má iba 300 m³
  • počet pripojených domácností je k dnešnému dňu je 875
  • počet bazénov v obci je viac ako 200

Mimo letnej sezóny nám zdroj vody a zásobník postačuje.
V letnom období je spotreba vody väčšia. Po vyprázdnení zásobníkov ide do vodovodnej siete iba také množstvo vody, aká je výdatnosť vodného zdroja. Takže večer už nedokážeme udržať tlak vody v systéme.

Systém kumulácie vody automatizovaný.
Akonáhle klesne hladina vody vo vodojeme na kritickú hranicu, aby sa úplne nezablokovala dodávka vody, spustí sa mimoriadne hlásenie.

Ak by sme zvýšili tlak vody, zásobník by sa vyprázdnil úplne a nastal by výpadok vody minimálne na 4 až 5 hodín.

Z tohto dôvodu si nemôžeme dovoliť pustiť do siete viacej vody, ako nám dáva studňa. Je dôležité toto vedieť a prispôsobiť si chod domácnosti na tento núdzový režim.

Porušovanie zákazu polievania a napúšťania bazénov v tomto horúcom období je preto neospravedlniteľné.

Klameme iba sami seba.

Ak máte informáciu, že sused polieva v tomto období vodou z obecného vodovodu nebojte sa ho upozorniť na jeho bezohľadnosť, alebo ho nahláste, kľudne aj anonymne, na Obecný úrad alebo mailom bezpecnost@obeczavod.sk .