Webové sídlo obce Závod!|utorok, 18 júna, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » BRDS | Dotácia aj pre Závod

BRDS | Dotácia aj pre Závod 

Bratislavská regionálna dotačná schéma
podporí dva projekty pre Závod

Finálne sumy aj projekty, ktoré získali podporu v rámci Výzvy o predkladanie žiadostí na získanie dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy pre rok 2019 nájdete na https://brds.sk/. V tomto roku župa podporí 420 projektov v 6 oblastiach za viac ako 1,5 milióna eur.

Obec Závod uspela v týchto oblastiach.

V oblasti:
Na podporu kultúry
„Kniha o historických výšivkách z obce Závod“
sumou 2000€

V oblasti:
Na podporu ochrany životného prostredia
„Eliminácia vplyvu horúčav v DSS sv. Michala Závod“
sumou 6750€


 

„Aj vďaka jedinečnej dotačnej schéme, sa stane Bratislavský kraj atraktívnejší a najmä bohatší pre jeho obyvateľov, či už na zážitky alebo možnosti, kam ísť športovať či za kultúrou. Podporu takýchto projektov, ktoré sú prospešné pre rozvoj kraja, vnímam ako dôležitú a potrebnú. Preto, ak niekto neuspel v BRDS, môže aktuálne využiť dotáciu v rámci Participatívneho rozpočtu, ktorého cieľom je podpora malých komunitných projektov,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
V rámci šiestich výziev podpory Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy bolo spolu doručených 800 žiadostí v celkovej požadovanej sume 4 487 487 eur. Po formálnej kontrole postúpilo na hodnotenie Odborným hodnotiacim komisiám 712 žiadostí v celkovej sume požadovanej dotácie 4 062 259 eur. Poslanci zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom zasadnutí 29.3.2019 schválilo podporu pre 420 žiadostí. Suma 1 507 940 eur tak bude rozdelená medzi oblasti Životné prostredie a rozvoj vidieka, turizmus, športové zväzy, športové podujatia a pravidelné pohybové aktivity, mládež a kultúru.

Prehľad podporených projektov konkrétnych výziev nájdete na webe https://brds.sk/


Zdroj: http://www.region-bsk.sk