Webové sídlo obce Závod!|piatok, 29 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » ZŠ s MŠ v Závode oznamuje termín zápisu detí do 1. ročníka (2018/2019)

ZŠ s MŠ v Závode oznamuje termín zápisu detí do 1. ročníka (2018/2019)

Škola zápis

ZŠ s MŠ Závod uskutoční zápis detí do 1. ročníka ZŠ v piatok 20.04.2018 o 15:30 v budove prístavby ZŠ s MŠ Závod.

Zápisu sa zúčastňuje dieťa so zákonným zástupcom.
Na zápis je potrebné priniesť:

• Občiansky preukaz / identifikačnú kartu.
  • Rodný list dieťaťa.
  • V prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom stave.
  • Právoplatné súdne rozhodnutie, ak je dieťa zverené do starostlivosti jedného z rodičov   (po rozvode).
  • Ak je dieťa v čase zápisu choré, alebo sa z iných dôvodov na zápise nemôže zúčastniť, rodič alebo zákonný zástupca sa s riaditeľom školy dohodne na zápise v náhradnom termíne.
  • Na plnenie povinnej školskej dochádzky nastúpi dieťa, ktoré dosiahlo školskú spôsobilosť. Jej preverenie je súčasťou zápisu (o nedosiahnutí školskej spôsobilosti rozhoduje odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie).
    Pre odborné posúdenie školskej spôsobilosti je na zápise prítomný aj školský špeciálny pedagóg alebo výchovný poradca.
  • V uvedený deň môžu dostať na škole informácie o úradnom postupe aj zákonní   zástupcovia detí,  (narodené od 1. septembra 2012 do 31.decembra 2012), ak chcú požiadať o predčasné zaškolenie dieťaťa.
  • Tlačivá potrebné k zápisu dieťaťa do 1. ročníka si môžete vyzdvihnúť v materskej škole a vopred vypísať.

Zápisny Lístok do 1.ročníka ZŠ ZÁVOD

BUDÚCI PRVÁK BY MAL VEDIEŤ:

• samostatne sa obliecť a obuť,
  • pozapínať si gombíky a zaviazať šnúrky,
  • samostatne sa najesť a obslúžiť na WC,
  • správne vyslovovať všetky hlásky,
  • vyjadrovať sa plynule aj v zložitejších  vetách,
  • kresliť tak, že línie sú pevné a neroztrasené,
  • nakresliť postavu so všetkými základnými znakmi,
  • vystrihnúť jednoduchý tvar podľa predkreslenej čiary,
  • poznať základné farby,
  • spočítať predmety do „päť“,
  • rozprávať obsah krátkej rozprávky a rozumieť jej obsahu,
  • naučiť sa naspamäť detskú pesničku alebo básničku,
  • vysloviť krátke slovo samostatne po hláskach,
  • orientovať sa v priestore, vie kde je „vpredu“, „vzadu“, „hore“, „dole“, „vpravo“, „vľavo“,
  • poznať základné geometrické tvary: kruh, obdĺžnik, štvorec, trojuholník.

AKO BY SA BUDÚCI PRVÁK MAL SPRÁVAŤ:

• vydrží pri hre alebo inej činnosti 15-20 minút,
  • začatú prácu alebo hru dokončí, nezačína neustále niečo nové, neodbieha,
  • na nové prostredie a osoby si zvyká bez väčších problémov (neplače, neskrýva sa za rodičov, neuteká),
  • väčšinou sa hráva spoločne s deťmi, nestráni sa ich spoločnosti, nie je medzi deťmi bojazlivý a plačlivý,
  • nie je agresívny, spory s deťmi dokáže riešiť väčšinou bez bitky, hádky a vzdorovitosti,
  • v jeho správaní by sa nemali prejavovať zlozvyky, ako napríklad: cmúľanie prstov, ohrýzanie nechtov, časté pokašlávanie, žmurkanie,
  • nezajakáva sa pri reči.