Webové sídlo obce Závod!|piatok, 26 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » Škola zatvorila brány… ide sa rekonštruovať!

Škola zatvorila brány… ide sa rekonštruovať!

V piatok 30.júna 2017 sa na našej škole na dva mesiace symbolicky zatvorili brány. Koniec školského roka  už tradične prebieha slávnostným nástupom žiakov. U nás je to v Kultúrnom dome. Slávnostný príhovor riaditeľky školy Mgr. Kataríny Blechovej zhrnul prácu a úspechy žiakov a celého kolektívu učiteľského a pedagogického zboru našej školy. Prišlo i na ocenenie najlepších žiakov a napokon poďakovanie deviatakov. Títo sa rozlúčili s našou školou a od septembra ich čakajú nové kolektívy na nových školách.
Želáme im veľa úspechov.

Naša škola však brány nezatvára. Čaká nás rekonštrukcia sociálnych zariadení na druhom poschodí a tak isto rekonštrukcia telocvične. Letné mesiace počas prázdnin  budú preto hektické a dúfame, že  sa všetko stihne, ako má. Vek našej školy je vysoký a nemožnosť čerpať na jej opravy z eurofondov  je nespravodlivé. Len systematickosť a každoročné investície nás posúvajú pri rekonštrukcii našej školy vpred. Financie sa zháňajú, kde sa dá. Tento rok Obecné zastupiteľstvo uvoľnilo z obecného rozpočtu na školu 30 000,- Euro a škola sama dokázala na haváriu telocvične zabezpečiť z Ministerstva školstva SR ďalších 50 000,- Euro. Je to povzbudivé a sme radi, že podmienky pre výchovu a vzdelávanie našich detí sa opäť zlepšia.