Webové sídlo obce Závod!|piatok, 26 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » VIDEO – Odovzdanie vozidla Tatra 815 Hasičom

VIDEO – Odovzdanie vozidla Tatra 815 Hasičom

Dňa 1.októbra 2015 bol pre závodských hasičov významný deň. Pri slávnostnom nástupe im sám podpredseda vlády a minister vnútra SR, JUDr. Robert Kaliňák oficiálne odovzdal kľúče od repasovaného vozidla Tatra 815. Keďže minister nikdy nechodí sám, mohli sme medzi nami privítať aj ďalších vzácnych hostí ako:
HasiciAuto2

• Alexandra Nejedlého – prezidenta Hasičského a záchranného zboru SR
  • Vendelína Horvátha – generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky
  • Martina Blahu – riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave
  • Ondreja Hurbanisa – zástupcu riaditeľa Hasičského a záchranného zboru v Senici
  • Juraja Slovinského – riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru  v Malackách
  • Jozefa Mračnu – prednostu okresného úradu v Malackách

HasiciAuto4DHZ v Závode v roku 1989 dostal od miestneho JRD Mier požiarne cisternové auto, Tatru 815. Auto vtedy bolo nové, no čas bežal a dnes tomu bude 26 rokov. Zub času a stovky výjazdov sa podpísali pod jeho technický stav a v roku 2014 hrozilo, že obec zostane bez tohoto vynikajúceho pomocníka. Keďže v tomto prípade šlo o tisíce Eur, požiadali sme o pomoc. Napísali sme viacero žiadostí a dúfali, že aspoň niektorá bude vyslyšaná. Veľmi nás potešilo, keď pán minister na stretnutí s predstaviteľmi DHZ v novembri minulého roku v Trnave, pri riešení tejto témy spomenul aj obec Závod. Starosta obce Peter Vrablec mu v mene obce poďakoval za to, že je jeden z mála politikov, ktorí svoj sľub skutočne dodržal.

Následne sa ujal slova podpredseda vlády a minister vnútra SR. HasiciAuto1
Ocenil veľmi dobré výsledky závodských hasičov a s pocitom, že vynaložené peniaze a úsilie je v dobrých rukách odovzdal kľúče od vozidla veliteľovi DHZ Závod Tomášovi Červenkovi. Následne bolo vozidlo ministrom a starostom obce uvedené do života postriekaním šampanským. Veľká kytica pre ministra z rúk závodskej hasičky slávnostné odovzdávanie ukončila a nasledovali neformálne rozhovory.