Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 28 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » VIDEO – ZÁVODSKÉ BEZCHLEBA HODY 2015

VIDEO – ZÁVODSKÉ BEZCHLEBA HODY 2015

Pripravili sme pre Vás video, čo všetko sa počas soboty 27.6.15 udialo v Závodskom Centrál Parku pri Hasični na V.ročníku
„ZÁVODSKÉ BEZCHLEBA HODY 2015“

Aké to bolo, čo sme videli, kto nám vystúpil na V.ročníku "ZÁVODSKÉ BEZCHLEBA HODY 2015" ktoré bodovali....

IvčaTento rok sa Závodčania pochlapili. V spolupráci s Malokarpatským osvetovým strediskom pripravili mimoriadne podujatie, ktoré predčilo všetky očakávania. Samotná slávnosť o 11-tej hodine začala krátkym príhovorom Mgr. Petra Húsku , riaditeľa odboru komunikácie a propagácie BSK. Po ňom sa divákom prihovorila PhDr. Anna Píchová Riaditeľka Malokarpatského osvetového strediska v Modre a hody slávnostne otvoril starosta obce Ing. Peter Vrablec. Celým podujatím hodovníkov s istotou a noblesou sprevádzala Mgr. Ivana Potočňáková.

gajda

Spoločenské podujatie s pekným dedinským jarmokom malo viacero vychytávok. Obecné zastupiteľstvo udelilo ceny Obce Závod vybraným príslušníkom DHZ Závod. Cenu Obce dostal aj bývalý starosta obce Jozef Gajda. Nasledovalo slávnostné otvorenie hasičskej prístavby.

Skvelá folklórna prehliadka s názvom: „Nositelia tradícií“ nám predstavila výsledky práce folklórnych skupín smerujúce k oživovaniu miestnych tradícií a k ich opätovnému uvádzaniu do života dedinského spoločenstva.
IMGP9332  IMGP9384Videli sme čepčenie nevesty zo Zohora, vystúpenie ženských
klubov z malých aj Veľkých Levár, pezinské Obstrléze, Juránek či šenkvickú Mladosť. Bývalá tanečnica z Lúčnice Ingrid Saňková so svojimi zverencami zo Štvrtčanu a Klnky ukázala silu mladosti v plnej IMGP9351kráse. Nenechali sa zahanbiť ani IMGP9325Živel či Hustopečská chasa a vystúpila aj Valša z Holíča. Pozdravili nás aj súbory z Borského Sv. Mikuláša, Kútov či Moravského Sv. Jánu.

Pre domácich bol však vrcholom programu ich Závodzan.

IMGP9533Detská časť súboru nám pripomenula začiatok jari. Malebné zvykoslovné pásmo nám vohnalo úsmev na tvár a diváci malých zverencov pani Mgr. Evy Hanzlíkovej ocenili búrlivým potleskom.

IMGP9576Dospeláci nás zaviedli do čias cisára pána, kedy sa po dedinách dobrovoľne, či nasilu verbovali mladí muži na vojnu. Emotívne vystúpenie prepletené nádhernými piesňami. Tak môžeme zhodnotiť tohtoročné pásmo: Regrúti od FS Závodzan.

IMGP9306Návštevníci hodov ocenili aj unikátnu prehliadku poľnohospodárskych veteránov z dielne pána Blažeja Pavelku a Petra Studeniča. Srdce nejedného pamätníka sa rozbúšilo, keď stroje videli opäť priamo v akcii.

IMGP9406Príjemným odbočením bolo aj požehnanie novo zrekonštruovaných sôch troch svätcov miestnym kňazom Mgr. Petrom Kudláčom za asistencie príslušníkov miestneho DHZ.

Celý bohatý program obecných slávností, kde sa na pódiu  vystriedalo takmer 300 účinkujúcich, uzavrela nočná veselica s dychovou hudbou Skalický Rubín.

IMGP9360 IMGP9370

Mimoriadnemu záujmu domácich, cezpoľných, ale i detí sa tešila výstava kníh o Záhorí a Závode, spojená s Knihy na BChHpredajom kníh pani T. Kvapilovej.
Výstava bola súčasťou V. ročníka Závodských Bezchleba Hodov a podporil ju i  Mgr. Peter Húska , riaditeľ odboru komunikácie a propagácie BSK.

Ľudové piesne i tance sú ako kvet i plod, ktorý nasýti i vylieči.

Závodská slávnosť ich ponúkla a kto prišiel, siahol po kráse.