Webové sídlo obce Závod!|pondelok, 29 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Organizácie, združenia v obci » Info Šport » Hodový turnaj 2023 – XXXI. ročník Hodového turnaja o pohár starostu obce.

Hodový turnaj 2023 – XXXI. ročník Hodového turnaja o pohár starostu obce.

Tradičný Hodový turnaj o pohár starostu obce Závod pokračuje po tridsiatich rokoch svojim ďalším ročníkom, a to vďaka úsiliu Michala Dúšku, ktorý prevzal štafetu organizovania tohto športového podujatia. Tento ročník, ktorý sa označuje ako XXXI., bol plný napätia, zábavy a súťaživosti.

Na tento ročník turnaja sa prihlásilo šesť odvážnych družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Skupinu A tvorili tím NOŤASI, STARÍ PÁNI a DEVILS, zatiaľ čo skupinu B tvorili STROSKOTANCI, ČERNÍ BARONI a OSTRILANÉ PUŠKY. Každé družstvo malo príležitosť ukázať svoje futbalové schopnosti a bojovať o prestížny pohár starostu obce Závod.

Jedným z faktorov, ktorý ovplyvnil tento ročník turnaja, bola konečne priaznivá povaha počasia. Po niekoľkých rokoch, keď daždivé a veterné podmienky komplikovali priebeh turnaja, sa slnko konečne usmialo na účastníkov. Krásne slnečné počasie pridalo turnaju ďalší rozmer a zvýšilo atmosféru súťaže.
Hrací čas bol stanovený na 35 minút, čo znamenalo, že družstvá museli svoje futbalové zručnosti ukázať v obmedzenom čase. To pridalo do hry ešte viac napätia a neistoty, čo bolo vidieť na tvárach hráčov a divákov.

Výsledky turnaja v konečnom dôsledku priniesli veľa radosti a sklamaní.
Prvú priečku obsadilo družstvo STROSKOTANCI, ktoré si tak odnieslo pohár starostu obce Závod.
Na druhom mieste skončilo družstvo DEVILS a
tretie miesto obsadili OSTRILANÉ PUŠKY.
STARÍ PÁNI, ČERNÍ BARONI a NOŤASI obsadili ďalšie pozície v poradí.

XXXI. ročník Hodového turnaja o pohár starostu obce Závod bol nepochybne úspešným tejto tradičnej súťaže. Ukázal, že staré tradície majú svoje miesto aj v modernom svete a že šport dokáže spojiť komunitu a priniesť radosť ľuďom všetkých vekových kategórií.