Webové sídlo obce Závod!|sobota, 27 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » Cykloturisti v Bratislavskom kraji majú počas letnej sezóny nové možnosti preprav

Cykloturisti v Bratislavskom kraji majú mať počas tohtoročnej letnej sezóny viacero možností ako sa prepraviť v regióne s bicyklom.

V rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji bude možné v regionálnych autobusoch prepravovať bicykle počas voľných dní (od 1.7.2022 aj v pracovných dňoch mimo špičiek). Navyše budú od 2. júla do 4. septembra na vybraných linkách v regióne Záhorie nasadené autobusy s cyklonosičom na zadnom čele, ktorými bude možné prepraviť naraz 6 bicyklov. Takého cyklobusy majú byť nasadené na linkách:

• linka 219 Bratislava – Stupava – Borinka
  • linka 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave
  • linka 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad
  • linka 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur
  • linka 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence
  • linka 289 Malacky – Rohožník – Plavecký Mikuláš – Plavecký Peter

BajkBus premáva ako náhrada za vláčik Záhoráčik, ktorý po minulé sezóny zabezpečoval dopravu cyklistov po uvedenej trase a z dôvodu opravy trate tento rok premávať nebude. Kým však Záhoráčik bol integrovaný do IDS BK, BajkBus integrovaný nie je.

V regionálnych vlakoch v Bratislavskom kraji (S-linky) je možná preprava bicykla celotýždenne, pričom bicykel je možné prepravovať podľa tarify Železničnej spoločnosti Slovensko.

Zdroj: imhd.sk