Webové sídlo obce Závod!|piatok, 19 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Pozvánky na spoločenské akcie » Turistický vláčik Záhoráčik nahradí Bajkbus

Turistický vláčik Záhoráčik nahradí Bajkbus

Turistický vlak Záhoráčik v tejto sezóne nahradí
Bajkbus na Záhorie.

Dôvodom zmeny je rekonštrukcia železničnej trate, po ktorej mimoriadny letný vlak premáva. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pre TASR uviedol, že cestujúci za turistickými destináciami Dolného Záhoria by sa Bajkbusom mali odviezť už v priebehu druhej polovice júna.

Podobne ako vlak Záhoráčik, aj sezónna autobusová linka bude premávať počas víkendov. “Jeho trasa bude viesť z centra Bratislavy so zastávkami Stupava, Lozorno, Kuchyňa, Rohožník, Sološnica, Plavecké Podhradie a Plavecký Mikuláš,” uviedla hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) potvrdila, že letné mimoriadne vlaky, podporujúce v regiónoch domáci cestovný ruch, budú jazdiť aj počas tohtoročnej sezóny. Na desiatich linkách bude 43 vlakov premávať od soboty 11.júna do 11. septembra 2022. Cestujúcich odvezú nielen na tradičné destinácie, ako je Muráň, Červená Skala, Stará Ľubovňa či Mlynky, ale na novej letnej linke aj zo Zvolena do Štúrova.