Webové sídlo obce Závod!|piatok, 26 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » FOTO NA TITULKU » Video a Foto | Závodské Bezchleba Hody – X.ročník 2021

Video a Foto | Závodské Bezchleba Hody – X.ročník 2021

Závodské Bezchleba Hody sa po ročnej prestávke opäť konali prvú prázdninovú sobotu. Bol to už X. ročník, ktorý sa mal uskutočniť v minulom roku, ale z dôvodu pandémie sa presunul na tento rok. Každoročne sa v Centrálnom parku v Závode stretávajú priaznivci folklóru, jedla alebo zábavy na tradičných obecných slávnostiach.

Po náročnom pandemickom roku sme sa popri pandemických opatreniach trochu nadýchli bežného života.

V tomto jubilejnom X. ročníku na pódiu vystúpili:

FS Závodzan
FSk Lanšper zo Závodu, SS Leváranky, DH Vištučanka,
ĽH Andreja Záhorca, SZ Bystričan (Záh. Bystrica), DFS Juránek, DFS Vienok a FS Ekonóm z Bratislavy.

Program bol venovaný aj 120. výročiu narodenia a 40. výročiu úmrtia skalického rodáka, prvého slovenského operného speváka, pedagóga, publicistu, zberateľa ľudových piesní a národného umelca JUDr. Janka Blaha.
Svojou návštevou nás poctila jeho dcéra Helena Jurasovová a zaspomínala si na časy strávené so svojím otcom a na záver aj zaspievala jednu jeho pieseň.

V programe vystúpili: Spjevule ze Skalice, CM a Malá CM Juránečka (B.Sv.Jur), LH Kamarádzi (Kúty), LH DFS Vienok (Bratislava).

Pozvanie na tohtoročné Bezchleba Hody prijal aj Primátor Malaciek a poslanec za BSK Juraj Říha. (Vo videu nájdete aj jeho pozdrav.)

Večer do tanca hrala skupina SENZUS.

Sprievodné podujatia popri vystúpeniach na pódiu boli aj :

Dedinský jarmok a kolotoče pre najmenších.

Škola tradičných remesiel, kde si mohli návštevníci vyskúšať svoje zručnosti v keramike, textilnej technike alebo v drôtovaní.

Záhorské múzeum v Skalici prezentovalo publikácie s ukážkami a výkladom  na tému „Rodina v tradičnej kultúre Záhoria“

Tradičnou súčasťou Závodských Bezchleba Hodov je výstava historickej poľnohospodárskej techniky miestnych nadšencov aj s ukážkami či samotnou jazdou.

Počas celého dňa sa o občerstvenie starali miestne organizácie:
Kynologický klub Závod, Športový klub Závod, FS Závodzan, ZRPŠ Závod a Materská škola Závod a v Dome 1890 FSk Lanšper.

Vďaka patrí aj Malokarpatskému osvetovému stredisku v Modre a Fondu na podporu umenia, ktorí podporili X.ročník Závodských Bezchleba Hodov.

MEGA-FOTO-GALÉRIA