Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 25 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » Výstava | Spomienky na vojnu, alebo život v Závode počas vojny

Výstava | Spomienky na vojnu, alebo život v Závode počas vojny

V rámci programu tohtoročných Bezchlebahodov obec Závod chystá výstavu o svetových vojnách.

Súčasťou výstavy budú hlavne fotografie týkajúce sa vojenskej tematiky a obce Závod. Pôjde o fotografie jednotlivcov alebo skupín, takisto snímky zachytávajúce určité spomienky na vojnu, alebo život v Závode počas vojny. Expozícia bude obsahovať aj predmety pripomínajúce vojnové časy.

Žiadame a prosíme všetkých, aby pozreli rodinné archívy a poskytli nám fotografie týkajúce sa tejto tematiky na skopírovanie. Ak vlastníte nejakú zaujímavú vec, napr. súčasti vojenskej výstroje alebo aj iné predmety pripomínajúce vojnové udalosti, budeme radi,  ak sa nám ohlásite, aby počas tohtoročných obecných slávností bolo možné tieto predmety, na jeden deň zapožičať a vystaviť.

Vážení občania veľa rodín z našej obce, pocítilo bolesť zo straty blížneho v týchto vojnách.
Výstava bude  venovaná ich pamiatke.

Veríme že sa zapojíte do tejto akcie a budete nás kontaktovať.

Obec Závod – Obecný úrad