Webové sídlo obce Závod!|utorok, 16 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » FOTO NA TITULKU » VIDEO / FOTO | Závodské Vianočné trhy 2019

VIDEO / FOTO | Závodské Vianočné trhy 2019

V sobotu 7.12.2019 sme mali v obci už tradičné Vianočné trhy. Vianočné trhy 2019 - 0014Začiatok síce poznačilo sychravé daždivé počasie, no na obed nám vykuklo aj slniečko a tak sa trhy mohli začať. Miestne organizácie na čele s ZŠsMŠ sa ukázali ako spoľahlivý partner obce. Pripravili si stánky s bohatým občerstvením a škola zase potešila rodičov krásnym kultúrnym programom.

Vianočné trhy 2019 - 0004

Vianočnú atmosféru tak umocňovali vystúpenia detí z Materskej školy, ktoré vystriedal svätý Mikuláš a druhá polovica programu zase patrila žiakom Základnej školy. V rámci programu sme si mohli v podaní FS Závodzan vypočuť aj pôvodné originálne koledy, ktoré spievali koledníci v našej obci ešte začiatkom 20.storočia.

Keďže Mikulášovi sa naše deti páčili, všetkým sľúbil, že sa na rok opäť vráti a tak všetko dobre dopadlo. Spoločne sme skonštatovali, že už nám chýba len trochu snehu a môžu prísť Vianoce!