Webové sídlo obce Závod!|sobota, 27 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » Krst knihy : „Hraničná čiara života“

Krst knihy : „Hraničná čiara života“

V sobotu 8.septembra 2018 sa v našom KD konal krst knihy „Hraničná čiara života“. Autorka knihy je nám už dobre známa pani Terézia Kvapilová.

Táto v srdečnej a priateľskej atmosfére predstavila v kruhu priateľov a známych svoju už v poradí piatu knihu. Formou trochu odlišnou od predchádzajúcich, no v konečnom dôsledku aj Hraničná čiara života nám približuje minulosť. Kniha vďaka bohatému listovému materiálu i autorkinej ochote zachádzať do osobných detailov odzrkadľuje každodenný život zaľúbených ľudí, ktorí si v neľahkých podmienkach povojnových desaťročí na Slovensku zakladali rodinu a medzi sebou budovali  vzťah.

Keďže autorka začala svoje knihy písať až v zrelom veku, rozhodne ide o obdivuhodný výkon hodný pozornosti a obdivu. Pre Závod je tvorba autorky mimoriadnym prínosom, nakoľko publikácie zachytávajú históriu obce očami priamych účastníkov. Sú a budú cenným zdrojom informácií nielen pre súčasníkov, ale aj nasledujúce generácie.

Autorke k vydaniu knihy úprimne blahoželáme a želáme jej ešte veľa zdravia a tvorivých síl.