Webové sídlo obce Závod!|piatok, 29 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » FOTO NA TITULKU » Nočné čítanie v ZŠ Závod – „Bylinky malej čarodejnice“ (FOTOGALÉRIA)

Nočné čítanie v ZŠ Závod – „Bylinky malej čarodejnice“ (FOTOGALÉRIA)

Dňa 23. marca 2018 prebehla na našej ZŠ s MŠ v Závode pekná akcia. Žiaci 4. ročníka absolvovali „Nočné čítanie“.

Nočné čítanie 2018 - 0016Išlo o dvanásťhodinové čítanie a riešenie rôznych logických a praktických úloh. Deti museli pracovať v skupinách, používali fantáziu, vedomosti a zručnosti. Výborne sa dopĺňali medzipredmetové vzťahy, pútavé a vzrušujúce bolo najmä to, že všetko sa odohrávalo potme, večer, dlho do noci.

Chlapci a dievčatá si svietili baterkami,
Nočné čítanie 2018 - 0003čelovkami a pod vedením svojich kapitánov – starších žiakov zbierali body. Poznávali rastliny, vyrábali čarovné písmo, lávové lampy. Riešili piškvorky, dopĺňali anglické slovíčka, riešili hádanky, využili svoje zmysly na označenie vôní, chutí a hmatu. Museli dokázať svoju šikovnosť v telocvični pri hode na kôš, presnom kope do bránky či haďom slalome s loptičkou na lyžici. Nočné čítanie 2018 - 0012Dôležité bolo nielen správne si prečítať zadanie úlohy, ale aj prekonať svoj strach z tmy, z neznáma vučebni biológie, kde ich privítala naša kostra „Evžen“, svietiaca lebka alebo pavúky skryté na dne lampáša. Unavených súťažiacich zabávali hrou na gitaru staršie spolužiačky.

Nočné prekvapenie:
Prekvapením bol príchod pána starostu Petra Vrableca a poslanca obecného zastupiteľstva pána Alojza Krajčíra, ktorí deťom priniesli pizze.
Pán starosta sa tiež podrobil skúške odvahy. Nočné čítanie 2018 - 0013Celej akcie sa zúčastnila aj riaditeľka školy pani Katarína Blechová v úlohe „strašidla“. Vyvrcholením bolo získanie indícií a varenie čarovného nápoja. Po polnoci sa deti šuchli do spacákov, na karimatky a žinienky ako jedna veľká rodina. Nočné čítanie 2018 - 0011Prostredníctvom interaktívnej tabule sa unaveným chlapcom a dievčatám premietla rozprávka na dobrú noc. Väčšina onedlho sladko odfukovala. Ráno si po rozjasané (a nevyspaté) deti prišli rodičia. Každý účastník získal Osvedčenie o úspešnom zvládnutí Nočného čítania.

A odozva? Kedy bude ďalšie čítanie!
Celá akcia vznikla na popud prečítanej knihy Bylinky malej čarodejnice od slovinskej autorky Polonce Kovačovej.

Odozvy žiakov:
Nepáčilo sa nám: …, že nás málo strašili, že som chcel hororový film,
že sme
museli ísť spať.

Páčilo sa nám:. plnenie úloh a hľadanie indícií, že sme tam spali, že nám čítali, že škola bola po tme, že naše družstvo vyhralo, hľadanie pavúkov, skúška odvahy, ochutnávanie potravín so zaviazanými očami.

Odozvy učiteliek:
A pre nás, učiteľky / organizátorky (Dáša, Janka, Majka, Sonička) bola najkrajšia odozva
od nemenovanej žiačky
„Ďakujeme pani učiteľky ♥ mám vás rada.“

Na záver by sme chceli poďakovať:
– našim sponzorom, rodičom detí (tí nás zásobili množstvom koláčov, ovocia a sladkostí), rodičovskému združeniu za finančnú podporu, pánu starostovi za záujem a výborné pizze, pani Galčíkovej za finančný dar, večierke Srdiečko, pani Ožvoldovej z Borského Sv. Jura za sladkosti na odmeny a predovšetkým vydavateľstvu Goralinga, ktoré nám darovalo balík kníh a drobných predmetov.

Stálo to za námahu!
Dovi nabudúce!