Webové sídlo obce Závod!|piatok, 24 mája, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » VIDEO #Cyklovlak „Záhoráčik“ – cez víkendy (do 1.10.17)

VIDEO #Cyklovlak „Záhoráčik“ – cez víkendy (do 1.10.17) 


Lokajka - Bageta exterier

Dňa 29.apríla 2017 sa uskutočnilo  slávnostné otvorenie prevádzky pri príchode prvého vlaku „Záhoráčik“ do železničnej stanice Plavecké Podhradie, za účasti zástupcov BSK, predstaviteľov dopravných partnerov, starostov priľahlých obcí, médií, ako aj miestnych obyvateľov.


Lokajka - Bageta iterierBratislavský samosprávny kraj, oddelenie cestovného ruchu, v spolupráci s odborom dopravy BSK a národným dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, ako aj so Železnicami Slovenskej republiky a Bratislavskou integrovanou dopravou, spracovalo a realizuje projekt, ktorý má podporiť rozvoj cestovného ruchu v regióne Záhoria.


Vláčík Záhoráčik - TraťJedným z najdôležitejších predpokladov pre príchod turistov do regiónu je dopravná infraštruktúra, v tom aj verejná doprava. Projekt je zameraný na podporu cestovného ruchu, preto vlak s menom „Záhoráčik“ bude premávať na tejto trati v sezóne od 29.apríla do 1. októbra 2017, a to v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja. Súpravu tvorí modernizovaná motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie. Táto súprava premáva celoročne každodenne na trati Zohor – Záhorská Ves, a cez víkend a vo sviatkoch bude zo Záhorskej Vsi cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť premávať dva razy za deň.

CP a Cenník - Záhoráčik

Súprava bude mať v týchto termínoch pripojený špeciálny vozeň pre prepravu bicyklov, rekonštruovaný v réžii ZSSK, ktorý má umožniť cykloturistom, mieriacim do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov, aby sa pritom vyhli pre cyklistov nebezpečnej ceste z Lozorna do Plaveckého Podhradia. Cesta vlakom je však príťažlivá aj pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, alebo partie peších turistov, ktorí preferujú verejnú dopravu.
MAPA - Vláčik Záhoráčik
Turisticky zaujímavým je tiež prepojenie okolia Plaveckého hradu s obcou Záhorská Ves, ležiacej na rieke Morava a zároveň na medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 13 pozdĺž Železnej opony, s kompou do rakúskej obce Angern, čím sa Záhorie stáva dostupným  pre turistov z Rakúska.
 
V železničnej stanici Zohor je možné prestúpiť z a do prípojných vlakov z Bratislavy.  Na trati platia okrem tarifných cestovných lístkov ZSSK aj cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy (BID).

Celková maximálna kapacita sediacich cestujúcich jedným smerom v 31 prepravných dňoch sezóny 2017 je 5 456 osôb.

ZDROJ:

logoBSK