Webové sídlo obce Závod!|utorok, 27 septembra, 2022
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Večer šampiónov – úspech a víťazstvá našich športovcov

Večer šampiónov – úspech a víťazstvá našich športovcov 

V tomto článku sú zverejnené najväčšie úspechy našich športovcov (priebežne ešte doplníme začiatkom týždňa, nakoľko niektorí nestihli poskytnúť materiály)…

Športové družstvá:

  • Floorball dievčatá Blue Diamonds

2. miesto – 3/2012 Orion cup Stupava

2. miesto – 3-6/2012 Enviropark Gajary (trojkolový  turnaj)

1. miesto – 12/2012 Enviropark Gajary (dvojkolový turnaj)

  • Floorball chlapci

2.miesto – 12/2012 Enviropark Gajary

1.miesto – okres Orion cup Stupava

2.miesto – kraj

2. miesto – okres Streethockey

1. miesto – O pohár Podlužia

  • Vybíjaná dievčatá

1. miesto – Enviropark Gajary

  • Volejbal dievčatá (Midimax)

1. miesto – okres

2. miesto – oblasť

  • Futbal A-mužstvo

v jarnej časti 2012 obsadili konečné 6. miesto

– v počte inkasovaných gólov skončili tretí

– po jesennej časti 2012/2013 obsadili 8. miesto

  • Futbal žiaci

– Jaro 2012 9. miesto

– Jeseň 2012 4. miesto

– celkové umiestnenie 4. miesto, skóre 42:18, celkový počet bodov 21

  • Dobrovoľný hasičský zbor Závod

– v roku 2012 sa zúčastnili 5 súťaží

– pravidelne organizujú nočnú hasičskú súťaž ( 10 rokov zapojený do Hasičskej ligy)

– pravidelná účasť na okrskových a okresných cvičeniach

  • Kynológia

– Marek Miženko obhájil titul Najlepší stopár Záhoria

– Saskia Ďurkošová vybojovala 1. miesto v SVV 2

– Martin Kozárek získal na Hlavnej špeciálnej výstave v Nitre v triede dospelé suky (trieda s najväčším obsadením) hodnotenie Výborná 1

– Štefan Rusňák obsadil na Oblastnej výstave v Rohožníku výborné 3. miesto

– Milan Egl na výstavách v Rohožníku a v Malackách obsadil výborné 4. 3. miesto v triede dospelé psy

– Saskia Ďurkošová v Malackách na Oblastnej výstave nemeckých ovčiakov vodila psa v triede dospievajúce psy a „vybehali“ 1. miesto

  • Turistický oddiel

– Sobotné výlety do prírody – Hasprúnska 10, výlet na Kačín, výlet na Kamzík

– Slovenský letný zraz turistov Vyhne

– Medzinárodná olympiáda turistických zrazov v Opave – ČR

  • Športový rybolov

– dobrovoľná záujmová organizácia, členovia sa môžu pochváliť slušnými úlovkami

– aktívny záujem o rozvoj a zveľaďovanie rybárstva, aktívny výkon rybárskeho práva

– organizácia rybárskych pretekov a detských pretekov

– počet vydaných rybárskych lístkov 114 ks (rok 2012)

  • Športová streľba

– putovný pohár predsedu PZ Závod  (september 2012  Poľovnícka chata u Šišolákov)

– v areáli chaty je stará a novovybudovaná strelnica na streľbu z malokalibrovky, americký trap a poľovnícky parkúr

– strelecké preteky, skúšobné streľby pre absolventov kurzov

– majstrovstvá okresu B-50


Športovci – jednotlivci:

  • Čemba Lukáš – Futbal

– hracia pozícia: stredopoliar

– súťaž II. liga západ Career

– tím ŠK Slovan Bratislava juniori (rok 2011)

  • Čemba Marek – Futbal

– v roku 2012 si prevažne liečil zranenie, momentálne na sústredení

– hracia pozícia: útočník

– hrá za tím Slovan Varnsdorf (CZE)

  • Vrablec Martin – Futbal

– sezónu začal s juniorkou Slovana (po jesennej časti sa umiestnili na 4.priečke)

– sezónu dokončil s A – mužstvom

– debutoval v domácom zápase s AS Trenčín v Corgoň lige

  • Baláž Radovan – Karate

– orientuje sa na športové zápasenie kumita

– reprezentuje klub na viacerých súťažiach

  • Dzúrová Vladimíra – Karate

– od roku 2002 členkou oddielu karate v Malackách

– držiteľka čierneho pásu (druhý najvyšší technický stupeň 1.dan)

– od roku 2006 je trénerkou klubu

– orientuje sa na cvičenie kata ale úspechy zaznamenala aj v športovom zápasení kumite

– 3.miesto Majstrovstvá stredoslovenského zväzu karate 2009

– dve bronzové a strieborná medaila z medzinárodných súťaží GOJU CUP v Maďarsku

  • Horváth Erik – Karate

– orientuje sa na športové zápasenie kumita

– účasť na viacerých súťažiach

– v roku 2011 vybojoval 3. miesto na súťaži v Bratislave

  • Vrablecová Kristína – Karate

– orientuje sa na súborné cvičenie kata, v ktorom aj reprezentuje klub v Malackách na rôznych súťažiach

  • Vrablec Martin – Karate

v ôsmich rokoch sa zúčastnil medzinárodnej súťaže GOJU CUP 2011 v Maďarsku, kde získal striebro (kumita)

– Slovenský pohár v Bratislave 3. miesto v kumite

  • Kúbek Ivan – Kung Fu

– 6 rokov člen Školy šeliem (Bratislava)

– ovláda rôzne štýly tradičného čínskeho bojového umenia ako Tang lang guan, flyin fist (lietajúce päste), long boxing a základy z Tigra a Bociana

– v roku 2012 sa venoval aktívne tréningu, v súčasnosti je vo Francúzsku

  • Belan Jakub – Box

– alias Kubo

– boxuje od roku 2009, pôsobí v Amateur Boxing club Malacky

– z troch zápasov tri víťazné

  • Studenič Norbert – Box

– alias Sanchez

– boxu sa venuje od roku 2009, pôsobí v Amateur Boxing club Malacky

– zo sedemnástich zápasov dvanásť víťazných

  • Šišolák Mário – Box

– alias Hruška

– boxuje od roku 2009, pôsobí v Amateur Boxing club Malacky

– z tridsaťjeden zápasov dvadsaťštyri víťazných

  • Baňovičová Monika – Atletika

– na majstrovstvách Slovenska dorastu obsadila  tri druhé miesta v skoku do diaľky, v trojskoku a v sedemboji

– na medzištátnom stretnutí  dorastu Česko – Maďarsko – Slovensko zopakovala druhé miesto v trojskoku

– v Čechách v rámci hosťovania získala 1. miesto v prvej atletickej lige žien v behu na 100m prekážok

  • Palkovič Pavol – Atletika

Júl – 6. miesto Majstrovstvá SR veteránov na dráhe 800 m

Október – 1. miesto kategória veteráni Bratislavský kros

– 1. miesto kategória veteráni  Memoriál Janka Jakubca Bratislava

– 2.miesto kategória veteráni  Beh Devínskou Kobylou

Dve míle Bratislava (prvá nedeľa v mesiaci počas celého roka) – 4x 2. miesto, 1x 1. miesto

  • Palkovič Tomáš – Atletika

Február – 9. miesto Majstrovstvá Slovenska mužov v hale na 3 km

Apríl –   3. miesto – člen štafety na ČSOB Bratislava polmaratón

Máj –    3. miesto Plavecký Štvrtok, 2. miesto Rohatec, 2. miesto Šaštín- Stráže

Jún –     2. miesto Moravský Písek, 1. miesto člen víťaznej štafety na Volkswagen Slovakia Run and Fun

September – 3. miesto Smrdáky

Október – 1 . miesto Bratislavský kros, 1. miesto Majstrovstvá SR štafiet v krose Mariánka

  • Mário Blažek – Atletika, florball

2. miesto beh na 100 m Enviropark Gajary

Florball: 2.miesto – 12/2012 Enviropark Gajary, 1.miestookres Orion cup Stupava, 2.miestokraj, 2. miesto – okres Streethockey, 1. miesto – O pohár Podlužia

  • Kristína Martinusová – Atletika, florball, vybíjaná

3. miesto beh 600m

1. miesto beh 100m Enviropark Gajary

1. miesto 1000m  Malacký kilometer (staršie žiačky)

4. miesto Memoriál Mgr. L. Damboráka

Florball: v družstve ZŠ dievčat 2. miesto okres, 2. miesto kraj  Enviropark Gajary

Vybíjaná: 1. miesto Enviropark Gajary

  • Ján Diviak – stolný tenis

– hráč stolnotenisového klubu ŠK JÁŇAN Moravský Sv. Ján (B tím – okresná 6.liga)

– šesť víťazných zápasov z dvanástich (50% úspešnosť)

– účasť na Jánskej stolnotenisovej lige a na turnaji O pohár starostu obce Moravský Sv. Ján

– okrem toho dosiahol aj mnohé úspechy v atletike