Webové sídlo obce Závod!|piatok, 19 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Kultúra » Habánske hody: Koncerty, habánsky charúšek a výstava

Habánske hody: Koncerty, habánsky charúšek a výstava

Každoročné Habánske hody (15. – 16.9.) v Moravskom Svätom Jáne sú už tradične v znamení hudby, spevu, tanca, zábavy a habánskych tradícií.

Habánske hody odštartujú v sobotu koncertom hudobnej skupiny REXLEX z Gbelov a pokračovať budú koncertom speváka Adama Ďuricu. Nedeľné hodovanie začne svätou omšou a zakončené bude koncertom dychovej hudby Búranka z Borského Mikuláša. Opäť sa budete môcť aj tento rok v nedeľu stretnúť s habánskym párom v Habánskom charúšku, v ktorom budete môcť ochutnať typický habánsky koláč, zakúpiť si habánsku keramiku a knihy o habánoch a kaštieli v Moravskom Svätom Jáne.

Sobota 15.9.
19:00 DJ Belis
20:00 REFLEX hudobná skupina z Gbelov
23:00 ADAM ĎURICA so skupinou

Nedeľa 16.9.
10:00 hodová svätá omša
14:00 BÚRANKA dychová hudba z Borského Mikuláša

Sprievodné akcie
Habánsky charúšek
Habánsky koláč
Habánska keramika
Predaj publikácií – o habánoch a kaštieli

O občerstvenie sa postará TJ Slavoj Moravský Sv. Ján.

Vstup na všetky akcie Habánskych hodov v Moravskom Svätom Jáne je zadarmo.

Sprievodnou akciou Habánskych hodov bude výstava ovocia, zeleniny, kvetov a iných produktov členov i nečlenov slovenského zväzu záhradkárov v Moravskom Svätom Jáne. Výstava sa bude konať v areále záhradkárov (Na drahách) a bude otvorená v sobotu a v nedeľu vždy od 14:00 hodiny do 19:00 hodiny.

Ďalej: Potvrď svoju účasť na Habánskych hodoch na FACEBOOKu

Organizátorom je obec Moravský sv. Ján v spolupráci s občianskym združením 90871.sk.

Po kliknutím TU sa Vám zobrazí Google Maps.