Webové sídlo obce Závod!|piatok, 19 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Informácia o Povolení na vstup na územie Vojenského obvodu Záhorie

Informácia o Povolení na vstup na územie Vojenského obvodu Záhorie

Ministerstvo obrany SR Obvodný úrad vojenského obvodu Záhorie oznamuje občanom, že na základe predloženej novely zákona NR SR č. 271/98 Z.z. o vojenských obvodoch by malo dôjsť k určitým zmenám. Najmä by mal byť umožnený vstup do určitých častí Vojenského obvodu Záhorie bez povolenia. Doteraz žiaľ táto novelizácia nebola schválená. Účinnosť týchto zmien by mala vstúpiť do platnosti od 1. júla 2012. Dovtedy budú povolenia na vstup na územie VO vydávané rovnako ako doteraz. Je preto na zvážení obyvateľov, či si budú toto povolenie vybavovať alebo počkajú do júla, kedy by mohli chodiť do vybraných častí VO bez povolenia a teda bezplatne (samozrejme po schválení príslušnej novely zákona).

Obvodný úrad VO Záhorie bude vydávať povolenia na individuálnu rekreáciu vo VO Záhorie od 1. februára 2012.