Webové sídlo obce Závod!|utorok, 16 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Kultúra » Festival Expedičná kamera už túto sobotu v Moravskom Svätom Jáne

Festival Expedičná kamera už túto sobotu v Moravskom Svätom Jáne 

NATIONAL GEOGRAPHIC Česko Vás v spolupráci s Obecným úradom Moravský Svätý Ján a Občianskym združením 90871.sk pozýva na celovečerné pásmo špičkových filmov o dobrodružných expedíciach, extrémnych horolezeckých výstupoch, odvážných vodáckých výpravách a ďalších „bláznovinách“.

Tie najlepšie cestovateľské a outdoorové filmy z celého sveta uvidíte v Moravskom Svätom Jáne už túto sobotu (12.11. 2011) v kine Morava od 18 hodiny.

[youtube 4faAK9MobnM]

Vstupné: 1€ (v predaji len 200 vstupeniek)
*prvých 100 majiteľov vstupenky získa časopis NATIONAL GEOGRAPHIC Česko

Predpredaj: my caffé – kultúrne centrum, Moravský Svätý Ján
štvrtok (10.11.)  17:00 – 22:00 h
piatok (11.11.)  17:00 – 24:00 h


PROGRAM FESTIVALU

18:00 OTVORENIE FESTIVALU

18:05 GOBI DESERT
Kanada, 4 minúty, réžia: Freeride Entertainment
Profesionální bikeri Cam McCaul a Darren Berrecloth sa tentoraz vypravia do púšte Gobi a nádhernej krajine schádzajú piesočné duny hľadajúc ďalšie možné i nemožné terény pre svoje šialené zjazdy na horských bicykloch.

18:10 BRAHMAPUTRA
ČR, 29 minút, réžia: Ladislav Moulis
Skupina českých vodákov sa vypraví na jednu z najväčších svetových riek – Brahmaputru. Po zložitom vyjednávaní, sa im nakoniec podarí preniknúť až na začiatok zjazdu do oblasti, ktorá je pre bežných turistov úplne neprístupná a leží na hraniciach Indie a Tibetu. Nehoda v extrémne ťažkých perejách ich však skoro donúti prvozjazdu prerušiť a opustiť kaňon rieky. Tým sa, ale nevedomky dopustia priestupku a sú prenasledovaní indickou armádou. Teraz sa teda stretávajú s ďalšou otázkou … Riskovať konflikt s armádou alebo radšej zostúpiť späť do kaňonu a pokračovať v nebezpečnom splave?

18:40 MAZUNGU
Veľká Británia, 20 minút, réžia: Phil Harwood
Päť mesiacov sám v kanoe a 4700 splavených kilometrov zdolal Phil Harwood pri svojej plavbe po africkej rieke Kongo. Podarí sa mu to, čo ešte nikomu inému predním?


19:00 – 19:10 PRESTÁVKA


19:10 POSLEDNÍ LOVCI
ČR, 51 minút, scénar a réžia: Steve L. Lichtag
Dramatický film o živote veľrybárov na indonézskom ostrove Lembata. Ako jedni z posledných na našej planéte lovia tradičným spôsobom nielen veľryby ale aj delfíny a manty. Vyzbrojení iba bambusovými harpúnami vyplávajú na more iba v drevených člnoch, no nie vždy sa vracajú z mora úspešne …


20:00 – 20:10 PRESTÁVKA


20:10 URUCA
Brazília, 8 minút, réžia: Erick Grigorovski
Neobvyklý horolezecký animovaný film o pokuse vyliezť náročné cesty „Uruca“ v Rio de Janeiro.

20:20 LIFE CYCLES
Kanada, 47 minút, réžia: Derek Frankowski, Ryan Gibb
Aj bicykel samotný má svoj vlastný život! Tento film rozpráva životný príbeh jedného takého bicykla. Nečakaným spôsobom natočený film, ktorý bikerské snímky posúva do úplne inej roviny. Výborný nápad a skvelá kamera na pozadí nádhernej krajiny.


21:10 – 21:20 PRESTÁVKA


21:20 SÁM V STENE
USA, 24 minút, réžia: Nick Rosen, Peter Mortimer
23-ročný Alex Honnold má vo svete free solo namierené veľmi vysoko. Pri lezení obrovských stien bez lana a s nulovou šancou na prežitie v prípade pádu, je Alex pokojný a neohrozený. Až pri najdôležitejším free solo výstupe stenou Half Domu pocíti Alex konečne čo znamená slovo „strach“. Víťazný snímok z filmových festivalov v mnohých krajinách.

21:45 ŠKANDINÁVIA TRIP (Filmová BOMBA na záver – svetová premiéra filmu)
Slovensko, 2011, 12 min., réžia: Richard Čižmár, Matej Hajdin


22:00 ZÁVER