Webové sídlo obce Závod!|nedeľa, 26 mája, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Organizácie a združenia » OZ MyHepy

OZ MyHepy

Niečo o nás – prečo sme vznikli?      

Sme mladou neziskovou organizáciou, ktorá vznikla na jar roka 2012 a začala s aktivitami pre našich najmenších. V jeden krásny deň sa 7 mamičiek stretlo na OÚ v Závode a výsledkom tohto stretnutia bolo založenie neziskovej organizácie MY HEPY. Začiatok bol veľmi ťažký, ale členovia združenia prispeli nielen svojím aktívnym prístupom, ale aj finančným príspevkom. Pripravili sme v tomto roku 4 podujatia, ktoré rozosmiali očká našich najmenších ale aj ich rodičov, ktorí prišli podporiť našu činnosť. Každé podujatie malo inú formu, ale aj iné zameranie.

Akcia ku dňu MDD mala charakter rozprávkovej krajiny  v ktorej sa deti museli posnažiť a splniť všetky úlohy na stanoviskách. Za ich snaženie boli odmenené nielen sladkou odmenou, ale aj maľovaním na tvár a skákacím hradom. Kúzelník im vyčaroval úsmev na tvári a pripravil pre nich odmenu z balónikov. Diskotéka bola veľkolepá a občerstvenie výborné.

Druhú aktivitu sme pripravili na chate PZ Závod kde sme sa snažili pripomenúť našim najmenším, ako v minulosti žili indiáni a kovboji. Deti sa naučili, že strieľanie z luku bolo len pre potreby obživy a jazdenie na koni bolo len za účelom prepravy. Občerstvenie bolo skromné, ale splnilo svoj účel. Všetci boli spokojní a šťastní z podujatia, ktoré sme pripravili.

Treťou aktivitou bol Deň dziní a bosoriek, ktoré sme pripravili v obci Závod a čerpali sme námet z dedičstva našich predkov v Európe. Deti si priniesli dzine a mali krásne kostýmy, ktoré im mohol závidieť ktokoľvek. Odmenou pre všetkých bol ohňostroj, ktorý ukončil podujatie a zanechal úsmev a spomienky na tvárach našich najmenších.

V poslednom rade sme pripravili v spolupráci s OÚ Závod 2.12.2012 Rozsvietenie vianočného stromčeka a Mikuláš. Občania nás prišli podporiť aj s našimi najmenšími a ich radosť bola odmenou pre nás všetkých.

Poďakovanie patrí každému občanovi, ktorý prispel k realizácii podujatí či už finančným príspevkom, alebo samotnou prítomnosťou na podujatí. Každý z nás má svoj podiel charizmy, ktorým prispieva k tomu, aby sme aspoň na chvíľku zabudli na  problémy všedných dní.

Ďakujeme Vám občania a Vám deti za to, že dokážete nás dospelých aspoň na maličkú chvíľu preniesť v čase a pripomenúť nám našu mladosť, ktorá je už dávno za nami.

OZ MY HEPY