Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 25 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » Kultúrne a spoločenské aktivity » Nie jedno, ale hneď dve…

Nie jedno, ale hneď dve…

Ihrisko Detské

Po dlhých rokoch sa stáva realitou aj dlho sľubované ihrisko pre mládež.
Všetci vieme v akom žalostnom stave bolo ihrisko na školskom dvore.
Popri tom nám dlhé roky slúžilo ako jediné okrem futbalového ihriska na štadióne.

Mali pomôcť eurofondy. Niekoľkokrát boli peniaze žiadané aj na tento účel, no žiadosti nám boli zamietnuté. Dôvody sme považovali za smiešne a nedokázali sme ich pochopiť.
„Ihrisko z eurofondov by nemalo byť na školskom dvore, lebo k nemu nebudú mať prístup deti z obce.“
Tak by som to povedal zjednodušene. Nuž zvolili sme iné riešenie.

Ihrisko Obecné

Prepracoval sa projekt a ihrisko sa situovalo za obecný úrad, na miesto bývalého dopravného ihriska.
Tu už neboli námietky a projekt bol odsúhlasený.

Ihrisko Škola

O pár mesiacov po schválení jedného ihriska nám z dotácií Ministerstva vnútra odsúhlasili aj financie na opravu ihriska na školskom dvore.
V obci tak nebudeme mať nové  jedno ihrisko, ale hneď dve.

Ihrisko za obecným úradom je riešené komplexne aj s mobiliárom a úpravou okolitých plôch.
Architektka navrhla dobudovanie chodníkov tam, kde ich ľudia vychodili.
Pribudne aj výsadba drevín, kvetov a malé detské ihrisko.

Multifunkčné ihrisko pri OU
Celé dielo sa plánuje odovzdať do užívania v máji.
Sme radi, že dedina sa nám rozrastá a aj toto bude jeden z dôležitých medzníkov jej rozvoja.
Štandard, ktorý je žiadaný, potrebný a navyše aj pekný.