Webové sídlo obce Závod!|štvrtok, 28 marca, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Obecný úrad » V šaštínskej bazilike viala závodská zástava

V šaštínskej bazilike viala závodská zástava

Dňa 11.mája 2013 sa v bazilike Panny Márie v Šaštíne uskutočnila historicky prvá púť hasičov. Veľmi pekná akcia zorganizovaná pri príležitosti 90 rokov založenia Zemskejhasičskej jednoty sa niesla v duchu spomienok na zakladateľov hasičstva. Zraz hasičských jednotiek bol o 13-tej hodine na námestí v Šaštíne. Slávnostný sprievodhasičských jednotiek do baziliky uzatvárala hasičská technika, ktorá celkový slávnostný dojem nádherne umocňovala.

Svätej omše sa nezúčastnil ani Mons. František Rábek, predseda vlády Róbert Fico či minister vnútra Róbert Kaliňák – ktorí boli pozvaní. Napriek tomu svätá omša hlboko zarezonovala v srdciach všetkých prítomných. Kázeň nám pripomenula historickú úlohu hasičov v kontexte s životom sv. Floriána, ako patróna všetkých hasičov. Po omši mali pred bazilikou príhovory prítomní funkcionári a nemôžem opomenúť aj prítomnosť funkcionárov spriatelených hasičských zborov z Drosingu a Hohenau.

Záver akcie prebiehal v Malej sále nášho kultúrneho domu, kde sa zúčastnení pútnici po ukončení oficiálnej časti v Šaštíne ešte na chvíľu stretli. Jednoduché pohostenie a zhodnotenie, že nás mohlo byť aj viac. Ďakujem týmto našim hasičom a všetkým zúčastneným, ale aj občianskemu združeniu MY HEPY, ktoré nám pomohlo.