Webové sídlo obce Závod!|streda, 24 apríla, 2024
PRÁVE STE TU: Home » Aktuálne správy » Informácia pre záhradkárov – Signalizačná správa SZZ (jún/2018)

Informácia pre záhradkárov – Signalizačná správa SZZ (jún/2018)

Signalizačná správa SZZ

Podľa monitoringu obaľovačov v obci Sekule zväz záhradkárov odporúča v lokalitách Sekule, Moravský Svätý Ján, Závod a Borský Svätý Jur v čase od 6.-9. júna 2018 vykonať postrek proti vyliahnutým húseniciam I. generácie obaľovača jablčného a slivkového nasledovnými prípravkami :
Decis EW 50 – Calypso 480 SC – Mospilan 20 SP – Decis Protech
Steward –
Reldan 22 – Buldock 25 EC a Karate Zeon 5 CS

Uvedené prípravky redukujú na únosnú mieru aj listové vošky.

V posledných dňoch pretrváva let obaľovača kôrového. Zväz záhradkárov odporúča sústavne sledovať kmene kôstkovín, hlavne marhúľ do výšky asi jedného metra nad zemou – výskyt pilín a trusu je znakom napadnutia obaľovačom kôrovým. Vzhľadom na intenzitu náletu škodcu odporúčame v intervale 10 -14 dní formou  zmývacieho postreku kmeňov aplikovať striedavo prípravky:

Dursban – Karate Zeon 5 CS

Proti premnoženým moliciam na zelenine – kapustoviny, paprika, uhorky a pod. je možné striedavo požiť prípravky:

Neemazal – Karate zeon 5CS – Careo ultra

Zapojené a zavlažované porasty skorých zemiakov odporúčame ošetriť proti pliesni zemiakovej prípravkami s čakacou lehotou ako sú:

Acrobat MZ WG -14 dní / Infinito SC -7 dní / Kuprikol 50 -7 dní
Revus 250 SC -3 dni /
Tanos 50 WG -14 dní

Signalizačné správy sú zverejnené na webe : szzsekule.webnode.sk
6.júna 2018
Ing. A. Kunštek